Kiirlaenu sissenõudmiskulu võib saada piirid

24. märts 2014, 15:06

Kuna paljudel juhtudel nõuavad võlausaldajad tarbijalt ebaõiglaselt suurte sissenõudmiskulude hüvitamist, siis soovib justiitsministeerium seda seadusega piirata.

Justiitsministeerium teatab, et saatis teistele ministeeriumidele ja huvigruppidele arvamuse avaldamiseks tarbijalt nõutatavate sissenõudmiskulude piirangute väljatöötamise kavatsuse. Algatus hõlmab ka SMS-laene.

Ühe lahendusena pakutakse välja võimalus näha ette sissenõudmiskulude suurusele konkreetsed piirmäärad, vahendas ministeerium oma pressiteates. „See annaks sissenõudmiskulude lubatava suuruse kohta selge juhise nii võlausaldajale kui ka võlgnikule. Samuti annaks see oluliselt konkreetsemad raamid kohtutele ning tarbijakaitseametile, kes peaksid hindama sissenõudmiskulude õigustatust. Näiteks ei tohiks võlgade sissenõudmiskulud justiitsministeeriumi hinnangul põhjendamatult ületada 40 euro piiri,“ selgitas justiitsminister Hanno Pevkur.

Ministeerium teeb ettepaneku, et probleeme valmistavate kiirlaenude puhul sissenõudmiskuludes ei saa varem kokku leppida ja nõuda saab ainult neid kulutusi, mille suuruse kohta on võimalik esitada tõendeid.

Sissenõudmiskulud on kulud, mida võlausaldaja kannab seoses võlgnikult võla nõudmisega. Sellised kulud tekivad, kui võlgnik ei ole oma kohustusi kokkulepitult täitnud ning võlausaldaja peab võla kättesaamiseks näiteks võlgnikule helistama või talle meeldetuletuskirju saatma, inkassoteenust kasutama jne.

Ministeeriumide ja huvigruppide arvamusi ning ettepanekuid oodatakse hiljemalt 28. aprilliks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2014, 15:06
Otsi:

Ava täpsem otsing