FI: uusi probleemlaene lisandunud pole

Kaisa Gabral 16. aprill 2014, 18:13

Üldine krediidirisk on turul hetkel madal ja laenuportfellide olukord paraneb, märkis Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andres Kurgpõld.

„Tänane majanduskasvu aeglustumine pole klientide senist maksekäitumist mõjutanud, uusi probleemlaene lisandunud ei ole,“ lisas Kurgpõld Eesti üldist finantsolukorda pressikonverentsil analüüsides.

Samas lisas ta, et Rootsi emapankadega seoses on üleval ometigi riskid. „Rootsi majapidamiste võlatase on kõrge, emapangad on suures sõltuvusega turupõhisest finantseerimisest ja Rootsi kinnisvarahindades pole täna korrektsiooni toimunud. Need kolm asja hoiavad emapankades riske üleval,“ märkis Kurgpõlg. Ta soovitas nende riskidega arvestada.

Nende välisriskide taustal muutub Kurgpõllu sõnul kohalikul tasandil oluliseks kapitali ja puhvrite hoidmine. „Meie pangandus on hea likviidsusega. Meie jaoks on oluline, et need puhvrid Eestis säiliksid. Juhul kui emapankade riskid realiseeruvad, siis puhvrid vähendavad riskide piiriülest mõju,“ tõi Kurgpõld välja olulise aspekti.


 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. April 2014, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing