Kaisa Gabral • 16. aprill 2014 kell 15:13

FI: uusi probleemlaene lisandunud pole

Üldine krediidirisk on turul hetkel madal ja laenuportfellide olukord paraneb, märkis Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andres Kurgpõld.

„Tänane majanduskasvu aeglustumine pole klientide senist maksekäitumist mõjutanud, uusi probleemlaene lisandunud ei ole,“ lisas Kurgpõld Eesti üldist finantsolukorda pressikonverentsil analüüsides.

Samas lisas ta, et Rootsi emapankadega seoses on üleval ometigi riskid. „Rootsi majapidamiste võlatase on kõrge, emapangad on suures sõltuvusega turupõhisest finantseerimisest ja Rootsi kinnisvarahindades pole täna korrektsiooni toimunud. Need kolm asja hoiavad emapankades riske üleval,“ märkis Kurgpõlg. Ta soovitas nende riskidega arvestada.

Nende välisriskide taustal muutub Kurgpõllu sõnul kohalikul tasandil oluliseks kapitali ja puhvrite hoidmine. „Meie pangandus on hea likviidsusega. Meie jaoks on oluline, et need puhvrid Eestis säiliksid. Juhul kui emapankade riskid realiseeruvad, siis puhvrid vähendavad riskide piiriülest mõju,“ tõi Kurgpõld välja olulise aspekti.

 

Hetkel kuum