Rand: laenud pole soodsamad

Eliisa Matsalu 25. aprill 2014, 15:15

Ettevõtted pankadest varasemast soodsamaid laenutingimusi ei saa, ütles ehitusettevõtte Rand & Tuulberg Grupp AS omanik Raivo Rand.

Eilsel pressikonverentsil rääkis Kredexi juhataja Andrus Treier, et majanduskeskkonna üldine riskitase on alanenud ja pankade konkurents on niivõrd tihenenud, et pangad on valmis tugevaid ettevõtteid finantseerima üha soodsamatel tingimustel. Seda kinnitas ka LHV panga privaat- ja ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume, kes ütles, et käes on laenajate kuldaeg.

Ehitusettevõtte Rand & Tuulberg Grupp AS ühe omaniku Raivo Ranna sõnul pole nende ettevõte soodsamaid laenutingimusi ja  pangalaenude madalamaid intressimäärasid märganud. „Meie arvates on tingimused juba pikka aega ühed ja samad olnud, midagi soodsamalt või lihtsamalt küll ei saa,“ märkis ta. „Intressid ja omafinantseeringu tingimused muutunud ei ole, samuti võtab laenuvõtmine sama kaua aega.“

Ranna sõnul on pankade intressimäärad niigi madalad ja seda just tänu EURIBORile. Ta lisas, et pankade marginaalid madalad ei ole ja võrreldes nelja-viie aasta tagusega on need hoopiski tõusnud.

Ranna ütlust mööda võtab ettevõte pangalaenusid aegajalt, viimasel ajal on pigem mõnda laenu hoopis pikendatud. Viimati võttis Rand & Tuulberg Grupp laenu Tartus asuva rendiobjekti peale. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. April 2014, 10:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing