Swed sulgeb iga viienda kontori

1321-aripaev 02. mai 2014, 12:23

Swedbank sulgeb tänavu kümme kontorit, sest panga teatel on kontoreid kasutavate klientide hulk kolme aastaga vähenenud kaks korda.

Suletud kontorite asemele jäävad alles sularahaautomaadid ning enamikes kohtades hakkab käima Swedbanki pangabuss, teatas pank. „Inimesed eelistavad teha sularahatehinguid masinates ning makseid neti- ja mobiilipangas. Kõigist Swedbankis tehtud pangatehingutest toimub kontorites tänaseks 0,4% ja sularahatehingutest 2%,“ selgitas Swedbanki jaepanga juht Ulla Ilisson.

„Ka meie enim seni kontoreid kasutanud kliendigrupp ehk eakad inimesed eelistavad sularahatehingute tegemiseks järjest enam pangaautomaate. Kontorist sularaha võtnud 60-aastaste ja vanemate klientide arv on viimase nelja aastaga kahanenud enam kui 2 korda ca 4000 inimeseni kuus. Arvestades, et Eestis on umbkaudu 400 000 vanaduspensionäri, kasutab neist sularaha väljavõtmiseks Swedbanki kontoreid vaid 1%,“ rääkis Ilisson.

Tänavu suvel sulgeb uksed Kose, Saue, Orissaare, Tapa, Türi, Väike-Maarja, Abja-Paluoja, Räpina ning Tõrva kontor. Aasta lõpus sulgeb Swedbank ka Sikupilli kontori, mida hakkab asendama Ülemiste keskuse laienev kontor.

Swedbank paigutab ja vahetab ümber masinaid peamiselt Tallinnas ja Tartus kohtades, kus praegu on mitu masinat kõrvuti. "Masinapargi muutuste tulemusena kasvab nende kohtade arv, kus Swedbanki automaadist sularaha välja saab võtta, 10 võrra, ja kohtade arv, kus raha arvele panna, 4 võrra,“ rääkis Ilisson.

Aasta lõpuks on Swedbankil üle Eesti 40 kontorit. Pangal on 456 masinat, millest 418 saab sularaha välja võtta ja 70 masinat, mille abiga saab sularaha arvele panna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. May 2014, 11:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing