Nordea omandab Ergolt pensionifondid

Indrek Kald 13. mai 2014, 14:17

Kindlustusselts Ergo ja Nordea esitasid finantsinspektsioonile taotluse pensionifondide valitsemise üleminekuks.

Vastavalt investeerimisfondide seadusele on inspektsiooni otsust oodata kahe kuu jooksul. Nordea ja Ergo kinnitasid pressiteates, et klientide huvid on võimalikus tehingus kaitstud.

Positiivse otsuse korral algab seadusest tulenev teavitusperiood, mille vältel teavitatakse kliente ning avalikkust, sh Ergo pensionifondide kliente personaalselt.

ERGO ja Nordea kõige populaarsemad II samba pensionifondid pakkusid mullu teise samba turul kõige paremat tootlust. Nordea Pensionifond A tootlus oli mullu 9,49% ja ERGO 2P2 tootlus 5,44%.

Nordea II samba pensionifondides on praegu 25 472 klienti, ehk napilt enam kui ERGOL. Pärast ülevõtmist kasvab Nordea klientide hulk 47 072-le. See teeb II samba klientide turuosaks 7,5%.

Kokku on ERGO pensionifondide hallata enam kui 60 miljoni eurot klientide raha. Nordea pank haldas ligi 97 miljonit eurot. Sellega kasvab Nordea  turuosa pro forma 8,3%-le. Peale ERGO ülevõtmist jääb Nordea panga III samba fondide turuosaks 6% ja kolmanda samba kindlustuse turuosaks pea ligemale 9%.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2014, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing