Pärnus tehase avanud Soome firma soovib 17 mln käivet

Indrek Kald 27. mai 2014, 14:41

Pärnus äsja tehase avanud Soome lehtmetallist detailide valmistaja Mecanova plaanib viie aasta pärast saavutada 17 miljoni eurose käibe.

Lähiajal palgatakse tööstusesse ligi 30 inimest, viie aasta jooksul plaanitakse tööle võtta veel sada uut töötajat.

"Põhjuse Pärnus tootmishoone avamiseks andis Eesti ja Soome kultuurikeskkonna sarnasus ja siinne logistiline mugavus, mis on Eesti puhul suur eelis," lausus Mecanova OY juht Jukka Koponen. "Lisaks sellele soovime olla oma klientide lähedal ning pakkuda teenust just nende kodukohas," lisas ta pressiteates.

Koponen märkis, et eelmisel nädalal alustati tehase sissetöötamist ning juba sügisel algab täisvõimsusel tootmine.

Tehase tootmisliinid pidulikult avanud Pärnu linnapea Toomas Kivimägi tunnustas Soome ettevõtjate otsust tuua tehas Pärnusse. "See on Pärnule heaks kvaliteedimärgiks, et terviklikult arendatud ettevõtluskeskkond suudab konkureerida kasvõi Kesk-Euroopaga," tõdes ta.

Mecanova tehas asub Pärnus Kodara tänaval. 4500 ruutmeetri suuruse pindalaga tehase automatiseeritud tootmisliinidel valmistatakse lehtmetallist komponente elektri- ja elektroonikatööstustele. Mecanova kliendid on näiteks ABB, NSN ja Finn-Power. Mecanova Soome ja Eesti üksustes töötab kokku 200 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2014, 14:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing