Soome tööstus kolib tehase Ungarist Pärnusse

1321-aripaev 19. mai 2014, 11:32

Soome metallitööstusettevõte Mecanova avab mai lõpus Pärnus tehase, kus saab tööd 30 inimest, teatas ettevõte.

Ungarist Pärnusse kolinud Mecanova võttis siin pikaajalisele üürile Saksa kinnisvarafondile kuuluva hoone. “Mecanova ehitas hoone vajadustele vastavalt ümber, tõi kohale masinad ning sõlmis kohalikega töölepingud,” ütles tehingut nõustanud 1Partner Kinnisvara Soome klientide konsultant Juha Ajakainen.

Tema sõnul kolis Mecanova tehase Pärnusse, sest Eesti on neile sobivam nii logistiliselt kui ka seadusandluse mõttes.

“Üldiselt otsivad soomlased tootmise ümberkolimiseks pindasid pigem Tallinna ja selle lähiümbrusesse, näiteks praegu planeerime ühe kliendiga objekti Paldiskisse. Samas on ka teistel piirkondadel eeliseid. Kui Pärnus maksab tootmispind neli eurot ruutmeetri kohta, siis Tallinnas on üür keskmiselt euro võrra kõrgem ja ka tööjõud kallim,” loetles Ajakainen.

Ajakaineni sõnul on soomlastel huvi Eestisse tulla ja pigem on puudu sobivatest pindadest. “Tihti ei julge nad kohe ise tehast ehitada või pikka lepingut teha ja tahaksid paar-kolm aastat Eesti elu proovida,” ütles ta ja lisas, et hoone omanikule tasub selline paindlikkus ära, sest rentnik jääb üldjuhul siia ka edasi.

Mecanoval on tehas ka Soomes ning peamiselt toodetakse metalldetaile Skandinaaviasse. Pärnus võtab Mecanova endale 4000ruutmeetrise hoone Pärnu ringtee juures, millest elektroonikatööstus Efore kolis sügisel oma tootmise üle Hiina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2014, 17:01

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing