5 müüti väga rikaste inimeste kohta

Mait Kraun 11. juuni 2014, 19:59

Maailma rikkamatel inimestel silma peal hoidva ettevõte Wealth-X’i avaldatud raport näitab, et paljud superrikaste kohta levivad stereotüüpsed arvamused on lihtsalt müüdid.

Wealth-X’i raport näitab, et kokku on maailmas umbes 200 000 inimest, kelle varade koguväärtus ületab 30 miljonit dollarit. Ühtlasi omavad need inimesed 27 triljonit dollarit varasid, vahendab Bloomberg.

Allpool on välja toodud müüdid, mida superrikastele omistatakse:

1) Nad on kõik oma raha pärinud – Ainult 19 protsenti superrikastest on oma raha täielikult pärinud. 65 protsenti rikastest on ise oma vara teeninud ning 16 protsenti sai osa oma varast pärandusena.

2) Superrikastel on Ivy League (nimi, mida kasutatakse 8 USA eliitülikooli ühisnimetusena) haridus. – Ainult 3,5 protsenti maailma superrikasest on saanud Ivy League'i hariduse. Samal ajal ei ole 13,6 protsendil sootuks ülikooli haridust.

3) Nad on kõik investeerimispankurid – Vaatamata sellele, et pangandus- ja investeerimisteenuseid pakkuvate firmadega seotud rikkaid on kõige rohkem, moodustavad nad ainult 19 protsenti superrikastest.

4) Hiina rikkuse kasv ületab kõiki teisi – Hiinas on jätkuvalt kolm korda vähem superrikkaid kui USAs. Kõige kiiremini kasvava koguväärtusega majandus on Pakistanis.

5) Nad ei jaga oma rikkust teistega – Keskmine superrikkast filantroop annetab oma elu jooksul 25 miljonit dollarit. Miljardärid annetavad keskmiselt aga üle 100 miljoni dollari.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. June 2014, 16:52
Otsi:

Ava täpsem otsing