Venemaa aitab panku 5 miljardiga

Birjo Must 25. august 2014, 14:56

Venemaa rahandusministeerium suunab pea 5 miljardit eurot kahe riigile kuuluva panga VTB ja Russian Agriculture Banki eelisaktsiatesse, et aidata neil raskustega hakkama saada.

Venemaa National Wellbeing Fund konverteerib 200 miljardi rubla suuruse allutatud laenu, mis suunatakse VTB panga aktsiatesse. Russian Agricultural Bank ja teised pangad said samasugust laenu 2008. aasta finantskriisi alguses, vahendab Bloomberg.

Vene valitsuse teatel investeerib ministeerium mõlemasse panka, kuna soovib neil aidata majandusliku olukorraga paremini hakkama saada. President Vladimir Putini sõnul aitab see tehing kasvatada finantsstabiilsust ja tulla vastu kasvavale laenunõudlusele ettevõtete poolt, kes ei saa muidu kapitaliturgudelt raha. VTB-l on olnud rahastamisega raskusi pärast seda, kui Euroopa Liit ja USA kehtestasid Vene riigipankadele sanktsioonid.

Vene valitsusel on VTB pangas 60,9protsendiline osalus ja Russian Agriculture Bankis 100protsendiline osalus.

VTB aktsia hind tõusis täna Moskva börsil 1,7%, 3,99 kopikale. See teeb panga väärtuseks 514,5 miljardit rubla. Aktsia hind on sel aastal kukkunud 20%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2014, 08:17
Otsi:

Ava täpsem otsing