5. september 2014 kell 4:47

Tesla gigatehas rajatakse Nevadasse

Nevada kuberner Brian Sandoval teatas neljapäeval, et Tesla Motors on otsustanud Nevada osariiki ehitada uue akude tootmistehase.

Tesla oli suutnud panna viis osariiki - Texas, Arizona, California, Nevada ja New Mexico - omavahel konkureerima ja meelitama autotootjat oma osariiki tehast ehitama, vahendab Bloomberg.

Tehase ehitamine läheb maksma umbes 5 miljardit dollarit ning osalt aitab seda rahastada Panasonic, kes käitleb liitiumioonakusid.

Kuberner Sandoval peab nüüd aga lootma, et Nevada rahvasaadikud kiidavad heaks Teslale mõeldud toetuspaketi, mis Associated Pressi andmeil on väärt kuni 1,3 miljardit dollarit järgmise 20 aasta jooksul.

Juuli lõpus ütles Tesla kaasasutaja ja tegevjuht Elon Musk, et võitja osariik peaks panustama umbes 10% tehase eeldatavast maksumusest. 500 miljoni dollari väärtuses maksusoodustusi oleks Nevada ajaloos esmakordne.

Nevada tühjade pihkudega aga ei jää, sest Tesla sõnul loob uus tehas umbes 6500 töökohta. Tesla keskmine palk praeguses tehases on 25 dollarit tunnis. Võrdluseks Nevada miinimumpalk on 8,25 dollarit tunnis.

Uus tehas on Teslale ülimalt oluline, sest selle abil loodetakse tuua akude maksumus sedavõrd alla, et 2017. aasta lõpuks suudetakse turule tuua Tesla Model 3, mille hind algaks umbes 35 000 dollarist.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum