24. september 2014
Jaga lugu:

Vichmanni esindaja: te tulete tahtlikult venitama

Ettevõtja Marcel Vichmanni esindaja süüdistas tänasel Oliver Kruuda pankrotiistungil võlgnikku tahtlikus venitamises.

Vichmanni ehk võlanõudja esindaja Paul Varul alustas tänast istungit vastaspoole manitsemisega. Ta väitis, et temani jõudsid vastuväited alles siis, kui ta kohtumajja sisenes. Varul pole enda sõnul kunagi nii viimasel hetkel protsessidokumente saanud. „Praegu te tulete tahtlikult venitama,“ süüdistas ta vastaspoolt.

Kruuda esindajad Erki Kergandberg ja Elmer Muna olid seisukohal, et kohus ei tohiks seda asja üldse menetlusse võtta, sest võlausaldaja ei suuda tõendada kirjaliku pankrotihoiatuse esitamist. Väidetavalt ei suutnud Kruuda server nii suuremahulist pankrotihoiatust vastu võtta, mistõttu ei jõudnud see kohale.

Paarikümneminutilisel kohtuistungil jäi lahtiseks, kas Kruuda sai Vichannilt pankrotihoiatuse kätte. Seetõttu ei jõutud täna enam kui 6 miljoni euro suuruse nõude sisulise arutamiseni. Varul väljendas seetõttu pettumust, öeldes, et ta ei osanud üldse oodata seda, et pankrotihoiatuse kohaletoimetamisest võiks kujuneda vaidluspunkt.

Marcel Vichmannile kuuluv OÜ Moonrider Harju maakohtule avalduse oma äripartneri Oliver Kruuda pankroti väljakuulutamiseks, sest viimane on jätnud majanduskriisi ajal võetud üle 6 miljoni euro oma äripartnerile maksmata. Toona ütles Vichmann, et tal on lisatagatiseks Kruuda ausõna.

Kruuda pole enda väitel makseraskustes, vaid tal on äripartneri Vichmanniga erinevad arusaamad nõude tekkimisest või tekitamisest.

Järgmine istung peetakse 5. novembril.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum