Maksuamet tutvustab 1000-euroste arvete deklareerimise seisu

06. oktoober 2014, 08:31
Egon Veermäe
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141006/NEWS/141009828/AR/0/AR-141009828.jpg

Maksuamet tutvustab täna uuele käibedeklaratsioonile ülemineku seisu ja tehnilisi võimalusi 1000-euroste arvete deklareerimiseks.

Alates novembrist muutub ettevõtjatele käibemaksu deklareerimise süsteem – uueneb senine käibemaksudeklaratsiooni (KMD) vorm ning täiendavalt tuleb käibemaksukohustuslastel deklareerida KMD lisal ühe tehingupartneriga tehtud tehingu või tehingute arveid, mille käibemaksuta kogusumma on kalendrikuus vähemalt 1000 eurot, teatas maksuamet.

Käibedeklaratsiooni lisa esitamine aitab maksuhalduril võidelda varimajandusega ja muuta konkurentsikeskkonda võrdsemaks. Kogutavate andmete abil on võimalik oluliselt kiiremini ja täpsemalt teha kindlaks isikud, kellele maksuhaldur peaks pöörama kõrgendatud tähelepanu ning seeläbi vähem koormata ülejäänud ettevõtjaid.

 

Ettevõtjatele sujuvama ülemineku tagamiseks on maksu- ja tolliamet (MTA) koostöös majandustarkvara arendajatega töötanud välja sobivad tehnilised nõuded. Tänaseks on MTA-le tarkvara õigeaegsest uuendamisest teada andnud pea 40 tarkvara arendajat, kes teenindavad valdavat osa Eesti ettevõtetest. Alates septembri lõpust saavad ettevõtted e-maksuametis testida ka oma süsteemide sobivust ja töökindlust.

 

Seoses uuele käibemaksudeklaratsiooni esitamise süsteemile üleminekuga tutvustab MTA peadirektori asetäitja Egon Veermäe täna ajakirjanikele uue süsteemi rakendamise ettevalmistuste seisu.

 

Lisaks räägib pressikonverentsil registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) ettevõtete aruandluse infosüsteemide talituse juhataja Aleksandr Beloussov e-äriregistri rakendustest, mis võimaldavad käibemaksukohustuslastel mugavamalt vajalikke andmeid esitada. Äripäev vahendab räägitut lugejatele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2014, 08:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing