Komisjon rahuldas ministeeriumi pühendumusuuringu vaidlustuse

07. oktoober 2014, 16:28
Emori juht Karin Niinas.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141007/NEWS/141009744/AR/0/AR-141009744.jpg

Täna rahuldas riigihangete vaidlustuskomisjon Emori kaebuse rahandusministeeriumi töötajate pühendumuse uuringu läbiviija leidmiseks korraldatud hanke osas„

"Vaidlustuskomisjon leidis, et hankija otsus ühe ühispakkuja edukaks kuulutamise osas pole kontrollitav ja põhjendatud. Rahandusministeerium hankijana peab nüüd otsustama, kas seda menetlust on üldse võimalik lõpule viia,“ ütles vaidlustuskomisjoni liige Taivo Kivistik.

Võimalik kohtutee

Kivistik selgitas, et vaidlustuskomisjon ei kirjuta ette, mida ministeerium nüüd edasi tegema peab, kuid tavaliselt teeb hankija uue otsuse, uue hanke välja kuulutamine pole kohustuslik.

„Hankijal on muidugi õigus pöörduda selle otsuse vastu ka kohtusse. Kui ta seda teha ei soovi, võib hankija teha võitja osas uue otsuse või ka samasisulise otsuse, kuid sel juhul uute põhjendustega. Hankelepingut esialgu välja valitud ühispakkujatega ministeerium praegu sõlmida ei saa. Tuleb läbi viia vähemalt uus hindamine,“ lisas ta.

Uuringu „Avaliku teenistuse pühendumus“ läbi viimiseks riigiasutuste töötajate seas kuulutas rahandusministeerium koos mitme teise ametiga suvel välja ühishanke, et selgitada välja ametnike üldine pühendumus ja töömotivatsiooni tegurid. Hanke valimis on 27 000 inimest, kellest ligi 1000 täidavad reaalselt veebis küsimustiku.

Rahandusministeerium lubas vaidlustuskomisjoni otsusega põhjalikult tutvuda ja sellest lähtuvalt pakkumusi uuesti hinnata.

Kes pääseb uurima ametnike pühendumust?

Hankel kvalifitseerusid oma pakkumustega uuringu korraldamiseks kolm kandidaati: Emor, Saar Poll ning ühispakkuja, mille moodustasid Eesti Rakendusuuringute Keskus CentAR, Psience ja Turu-Uuringute AS. Viimane ühispakkuja hanke esialgu ka võitis.

Esialgse võitja väljapakutud hind uuringu korraldamiseks oli 42 850 eurot, Emor oli valmis korraldama soovitud uuringu 40 550 euro eest ning Saar Poll 135 750 euro eest. Hanke eeldatav maksumus oli 70 450 eurot.

Emori juhataja Karin Niinase sõnul rikuti Emori arvates hankemenetluse läbi viimisel haldusmenetluse reegleid.

„Samuti keskendus hankija pakkumusi hinnates hankega mitteseotud aspektidele. Emori arvates ei olnud pakkumuste hindamine pakkuja seisukohalt läbipaistev ja kontrollitav,“ täpsustas Niinas.

Loe lisaks ka varem ilmunud artikleid "Emor vaidlustas kaotatud hanke" ja "Ministeeriumide magusad hanked".

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2014, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing