Debatt intressimäärade üle teravneb

08. oktoober 2014, 21:58
Föderaalreservi peahoone
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141008/BORS/141009673/AR/0/AR-141009673.jpg

Täna avaldatud Föderaalreservi vabaturukomitee viimase istungi materjalidest selgus, et mitmed keskpanga ametnikud pole praeguse poliitikaga rahul. Nende sõnul teeb keskpank investoreid eksitavaid avaldusi.

„Tekkis ka mure, et ütlus „märkimisväärseks ajaks“ võib investorite jaoks tunduda kui FEDi loodud kohustuslik suund, mitte majandusnäitajatel põhinev suund,“ selgus septembrikuus toimunud istungi protokollist.

Nimelt ütles 17. septembril tehtud avalduses Föderaalreserv, et intressimäärad jäävad „märkimisväärseks ajaks“ ülimadalale tasemele. Seda on keskpank korranud märtsist saati. Mitmed ametnikud on aga intressimäärade tõstmise poolt, põhjendades, et USA majandusel läheb juba piisavalt hästi.

Arutelu ulatus protokollides annab viitab asjaolule, et oktoobri lõpus toimuval istungil võib Föderaalreserv anda investoritele täpsemaid aegu, millal intressid tõusma hakkavad. Ülimadalad intressimäärad on püsinud alates 2008. aasta detsembrist.

Samuti selgus istungi dokumentidest, et keskpanga ametnikele teeb muret ka dollari liiga kiire tugevnemine.

Mõned istungist osavõtjad märkisid ka võimalust, et pikemaajaline inflatsioonitase võib olla komitee eesmärgist veidi madalam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. October 2014, 21:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing