Sirje Rank • 16. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Merkeli hinnangul jätkab Putin Ukraina kriisi õhutamist

Saksamaa kantsler Angela Merkel  Foto: Bloomberg

Saksamaa kantsler Angela Merkel süüdistas täna Kremli jätkuvalt Ukraina kriisi õhutamises, vahendas agentuur Bloomberg.

„Venemaa peab andma otsustava panuse pingete vähendamiseks,“ ütles Merkel täna Saksamaa parlamendis. „Olukord Ukrainas on jätkuvalt äärmiselt raske, hoolimata relvarahust.“

Merkel kohtub täna õhtul Venemaa presidendi Vladimir Putiniga Milanos toimuva Euroopa Liidu ja Aasia ASEMi tippkohtumise raames. Homme kohtub Putin ka Ukraina presidendi Petro Porošenkoga.

Porošenko püüab kindlustada Ukrainale eelolevaks talveks piisavalt gaasitarneid, et inimesed ei külmetaks ja tehased ei seiskuks. Samal ajal tuleb Ukraina armeel igapäevaselt riigi idaosas tõrjuda separatistide rünnakuid.

Merkel ütles, et kavatseb kohtumisel Putiniga jutuks võtta kolm teemat: Venemaa vägede tagasitõmbamise Ukraina piirilt, Ukraina-Venemaa piiri kindlustamise ja selle tagamise, et Ukrainas lähenevad valimised saaksid toimuda kogu riigi territooriumil.

Saksamaa kantsleri sõnul on Krimmi annekteerimine rahvusvahelise õiguse rikkumine, millele tuleb vastu seista. Sanktsioonid Venemaa vastu on oluline osa jõupingutusteest kriisi lahendamiseks. „Sanktsioonid ei välista aga dialoogi,“ ütles Merkel.

Putin kordas aga värskes ajaleheintervjuus, et tuumariik Venemaa ei lase lääneriikidel ennast survestada. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt