Ministeerium: kolleegid üllatasid

16. oktoober 2014, 14:42
Parvlaevade hange on ohus
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141016/NEWS/141019732/AR/0/Parvlaevade-hange-on-ohus.jpg

Majandusministeerium teatas, et ühtegi lõpliku otsust praamihanke osas tehtud ei ole ja praamihanget ei ole peatatud.

Samas üllatas ministeeriumi kolleegide seisukoht. "Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium läks väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlusele üle vastavalt rahandusministeeriumi endi juhistele – nimelt näeb riigihangete seaduse ette, et rahandusministeeriumi kohustuseks on nõustada hankijaid riigihangete seaduse rakendamise küsimustes. Seega on nende vastupidine seisukoht üllatav," selgitas MKMi avalike suhete juht Rasmus Ruuda.

Tema sõnul on MKM saanud rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonnalt hankemenetluse kehtetuks tunnistamise seisukoha projekti, mis ütleb,  et neil on parvlaevade hankemenetluse kehtetuks tunnistamise kavatsus.

"Kuna dokument jõudis alles eile õhtul, siis ministeerium analüüsib esitatud väiteid ja esitab vastuväited mõne päeva jooksul. Tegemist on hangete puhul normaalse protsessiga, kus osapooled omavahel argumenteerivad. Oluline on rõhutada, et otsuseid tehtud ei ole ja praamihanget ei ole peatatud," teatas Ruuda.

Rahandusministeerium saatis eile majandusminister Urve Palole järelevalvemenetluse kokkuvõttega kirja, milles nõuab tunnistada kehtetuks kogu läbirääkimistega peetud parvlaevahange.  Tühistada tuleb ka viimane MKMi otsus, millega kuulutati hanke võitjaks Tallinna Sadam ning millega riik säästaks kümne aasta peale 60 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2014, 14:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing