Sirje Rank • 17. oktoober 2014
Jaga lugu:

Cameron tahab veelgi piirata tööjõu vaba liikumist

David Cameron
David Cameron  Foto: Bloomberg

Mures sisserände vastase ja euroskeptilise Iseseisvuspartei (UKIP) kasvava toetuse pärast Suurbritannias, lubas peaminister David Cameron, et nõuab Brüsselist suuremaid õigusi sisserände pidurdamiseks ka Euroopa Liidu liikmesriikidest.

Ehk teisisõnu tahab Cameron piirata ELi üht neljast põhivabadusest.

Cameron ütles kohalikus valimiskampaanias, kus konservatiivid on iseseisvusparteilastega tihedas rebimises, et sisserändajate arv Suurbritanniasse on liiga suur ning et ta plaanib selle probleemiga tegeleda, vahendas agentuur Bloomberg.

Cameron lubas läinud aastal, et kui konservatiivid tuleval aastal toimuvad valimised võidavad ja ta peaministrina jätkab, korraldab ta 2017. aastal rahvahääletuse otsustamaks, kas Suurbritannia peaks Euroopa Liidu koosseisus jätkama. Enne seda on ta lubanud Brüsseliga läbi rääkida uue ja parema kokkuleppe, mis alustel Suurbritannia võiks ELis jätkata.

Cameron on juba karmistanud sisserändajate õigusi sotsiaaltoetuste saamisel. Samuti lubab ta edaspidi sisserändele piiranguid ELi uutest liikmesriikidest. Nüüd ütles Cameron, et tahab neist meetmetest veelgi kaugemale minna.

UKIPi toetuse tõus ohustab Cameroni tagasivalimise väljavaateid. Nii on ta konservatiivide agendasse võtnud UKIPi seisukohti, et valijate toetust tagasi saada.

Koos Cameroni konservatiividega valitsusse kuuluvate liberaalide juht Nick Clegg nimetas Cameroni seisukohta „pimedaks panikaks“ UKIPi toetuse kasvu ees. 

ELi ametnikud ja diplomaadid on Cameroni hoiatanud, et igasugune inimeste vaba liikumise piiramine ELi sees nõuab aluslepingute muutust.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt