Katariina Krjutškova • 20. oktoober 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Hillar Teder ei tulnud istungile

Tunnistajaks kutsutud Hillar Teder ei jõudnud täna kohtusse.  Foto: Raul Mee

Olümpiakomitee presidendi Neinar Seli kriminaalasjas tunnistajaks kutsutud Tallinna Sadama nõukogu liige Hillar Teder ei ilmunud istungile.

Täna terve päeva Liivalaia kohtumajas kestnud istung algas kahtlusega, kas Teder ikka jõuab täna tunnistajapinki. Vaevalt oli Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer kolmveerand tundi ütlusi andnud, kui Seli kaitsja kiikas kohtusaali ukse taha ja vaatas, kas tunnistaja on juba kohale jõudnud. Aga ei olnud.

Teder ei jõudnud kohtumajja ka kella 11-ks. Ajaks, mil ta oleks pidanud tunnistusi andma. Seetõttu kutsuti ka kõik ülejäänud tunnistajad varem kohale.

Kohus nõudis seepeale kaitsjalt selgitusi. Kaitsja sõnul oli ta Tederile vähemalt kaks korda kohtukutse saatnud ning ühele ka vastuse saanud. Küll aga polnud Tallinna Sadama nõukogu liige teatanud, et ei saa istungil osaleda. Kaitsja sõnul olevat Teder ka maininud, et sõidab koolivaheaja puhul hoopis perepuhkusele.

Lühikese pausi ajal helistas prokurör Tederi esindajale ja sai teada, et tunnistaja viibib Londonis ärikohtumisel. Esindaja sõnul polnud Teder teadlikult ega tahtlikult kohtusse ilmumisest kõrvale hoidunud, vaid talle olid mõned asjad segaseks jäänud.

Esindaja lubas, et Teder ilmub kohale esimesel võimalusel. Lepiti kokku, et ta annab tunnistusi 3. novembril.

Prokurör väitis, et täna õhtul ei pea ta veel vajalikuks Tederilt rahatrahvi nõuda või tema suhtes sundtoomist rakendada.   

Täna jätkus Liivalaia kohtumajas olümpiakomitee presidendi ja Tallinna Sadama nõukogu endise esimehe Seli kriminaalmenetlus, kus Seli kahtlustatakse korruptsioonialases tegevuses. Väidetavalt hääletas Seli möödunud aasta 31. oktoobril toimunud Tallinna Sadama nõukogu koosolekul otsuse poolt toetada olümpiakomiteed 250 000 euroga.

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt