Mait Kraun • 21. oktoober 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Börs: aktsiad tegid aasta suurima tõusu

New Yorgi börs  Foto: Bloomberg

Aktsiatel läks täna USAs hästi ning Standard & Poor’s 500 indeks tegi selle aasta suurima tõusu. Investorid spekuleerisid, et Euroopa keskpank teeb kõik majanduse ergutamiseks ning Apple tegi oodatust paremad tulemused.

S&P500 tõusis kokku 2 protsenti 1941,24 punktini, mis on suurim päevane tõus alates 2013. aasta oktoobrist.  Aktsiaindeks on rallinud neli päeva järjest ning on 15. oktoobrist alates kallinenud 4,2 protsenti. Dow Jones tõusis 1,3 protsenti 16 615 punktini. Nasdaq 100 kallines 2,6 protsenti, mis on järseim päevane tõus alates 2013. aasta jaanuarist. Kauplemismahud olid 30 päeva keskmisest 14 protsenti kõrgemal.

„Me kuuleme, et Euroopa Keskpank hakkab ostma võlakirju,“ ütles investeerimisfirma Apha Theory Advisors president Benjamin Dunn Bloombergile. „Turg on suhkrust sõltuvuses ning tasuta raha vormis magus nektar on just see, mida investorid ootavad.“

Oma osa turu tõusule andis ka St. Louisi Föderaalreservi president James Bullard, kes ütles 16. oktoobril, et stimuleerimisprogrammi lõpetamist võiks turu languse korral edasi lükata.

Euroopa Keskpank alustas tugiostudega kaks päeva tagasi. Keskpank on ostnud väidetavalt näiteks Itaalia tagatud võlakirju ning ettevõtte Intesa Sanpaolo SpA võlakirju. Kokku tahab keskpanga juht Mario Draghi suurenadad Euroopa Keskpanga bilanssi tervelt ühe triljoni euro võrra.

Kuld (Comex) tõusis täna 0,33 protsenti 1248,80 dollarini untsist. WTI toornafta  tõusis 0,12 protsenti ja Brent toornafta 0,95 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 82,81 ja 86,22 dollarit barreli kohta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt