Sirje Rank • 22. oktoober 2014
Jaga lugu:

Rootsi printsess tuleb Äriauhinda üle andma

Rootsi kroonprintsess Victoria.
Rootsi kroonprintsess Victoria.  Foto: Scanpix/Reuters

Tuleva nädala teisipäeval 28. oktoobril avavad Tallinnas ettevõtluskonkursi Rootsi Äriauhind 2014 auhinnatseremoonia Rootsi kroonprintsess Victoria ja Eesti peaminister Taavi Rõivas.

Täna selgusid auhinna nominendid.

Parima jätkusuutlikult kasvava ettevõtte tiitlile kandideerivad energiasäästlike hoonete ehitaja Seve Ehitus, Riigimetsa Majandamise Keskus ning transpordiettevõte Greencarrier Freight Services.

Parima ühiskonda panustava projekti kategoorias valiti esikolmikusse tugiteenuste ettevõtte ISS Eesti värbamiskampaania, millega püütakse aidata kaasa erivajadustega inimeste ja vanemaealiste tööhõivele, põllumajandusettevõtte Põlluvara töö- ja puhkelaagrite initsiatiiv maapiirkondade lastele ja noortele ning Swedbanki panus projekti Tagasi Kooli! läbiviimisel ja platvormi loomisel.

Noore ettevõtja kategooria kolm finalisti on keeleõppelahenduse Lingvist looja Mait Müntel, IT-firma ZeroTurnaround asutaja Jevgeni Kabanov ning jätkusuutlike disainisärkide tootja Swärk asutajad Merily Leis ja Paula Pärnaste.

Võitjad kuulutatakse välja tuleval nädalal.

Ürituse raames toimub ka konverents, mille peaesineja on Karin Nilsdotter — Spaceport Sweden'i tegevjuht ning tulevane astronaut. Nilsdotter peab ettekande kosmoseturismi tulevikust ning kosmosetehnoloogia valdkonna arengutest ja koostöövõimalustest Rootsi ja Eesti ettevõtetele.

Ürituse korraldavad Business Sweden ja Rootsi Suursaatkond Eestis koostöös Rootsi Instituudi ja Rootsi kaitsetööstuse ettevõttega Saab AB.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt