Äripäev • 27. oktoober 2014 kell 11:59

Hillary Clinton: ettevõtted ei loo töökohti

USA endine välisminister Hillary Clinton demokraatide kampaaniaüritusel laupäeval Charlotte'is.  Foto: Scanpix

Eelmisel nädalal teatas USA endine välisminister Hillary Clinton, et mitte keegi ei tohiks uskuda seda, et korporatsioonid ja ettevõtted loovad töökohti.

Clinton osales reedel demokraatide kampaaniaüritusel Bostonis, kus ta tegi eriliselt kummalise avalduse, vahendas The Washington Free Beacon.

USA endine esimene leedi ja välisminister kaitses miinimumpalga tõstmist: "Ärge laske kellelgi endale öelda, et miinimumpalga tõstmine vähendab töökohti. Seda öeldakse alati."

Ta märkis, et ettevõtted ei ole Ameerikas töökohtade loojad. "Ärge laske kellelgi endale öelda, et korporatsioonid ja ettevõtted loovad töökohti," sõnas Clinton. Ta viitas nn mahaniriseva majanduse teooriale, mille kohaselt maksusoodustused ja muud ettevõtjatele mõeldud hüved aitavad vaeseid ja parandavad üleüldist majanduskeskkonda. Clintoni hinnangul on see teooria järeleproovitud ja läbi kukkunud. 

Tema sõnul ei ole sel mõtet, et ettevõtted, kes viivad töökohti välisriikidesse, saavad aina enam maksusoodustusi, samal ajal kui maksumaksjad katavad nende veokulu.

"Töökohti tuleb luua koostööd tehes ja kasutades eeliseid, mida pakub riik," lõpetas Clinton oma esinemise.

Clintoni sõnavõtt on tekitanud palju kära ja arvatakse, et see võib kahjustada tema võimalusi asuda demokraatide presidendikandidaadiks 2016. aasta valimistel.

Hetkel kuum