Viljandi koolis toimus tulistamine

27. oktoober 2014, 14:50
Politseinik
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141027/NEWS/141029718/AR/0/AR-141029718.jpg

Viljandi Paalalinna koolis tulistati õpetajat, kes suri sündmuskohal.

Politsei- ja piirivalveamet teatas, et Paalalinna koolis toimus koolitunni ajal tulistamine, mille käigus sai surmavaid vigastusi kooli õpetaja. Keegi teine vigastada ei saanud.

Tulistaja oli sama kooli 15aastane õpilane. Tulistamise tagajärjel hukkus 56aastane saksa keele õpetaja Ene Sarap. 

Klassiruumis viibis tulistamise hetkel lisaks õpetajale ja tulistajale veel 4 õpilast. Keegi teine vigastada ei saanud.

Kahtlustatav kinnipidamisel vastupanu ei osutanud. Kooli personal võttis poisilt relva ning andis nooruki politseile üle.

Õpilased on väljaspool ohtu ning nad on koolimajast lahkunud. Politsei on ka hoone üle kontrollinud ning midagi kahtlast sealt ei leitud.

Tulistamises kahtlustatav on kinni peetud ning teda kuulatakse üle. Esialgsetel andmetel tulistati revolvrist. Kriminaalmenetluse käigus selgitatakse välja, miks õpilane õpetajat tulistas ning kust pärines relv, mida selleks kasutati.

Juhtumi uurimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi alusel.

Ministrid ja president avaldavad kaastunnet

Peaminister Taavi Rõivas avaldas valitsuse nimel kaastunnet hukkunud õpetaja lähedastele ja kooliperele.

"Täna Viljandis õpetaja surmaga lõppenud koolitulistamine on šokk meile kõigile. Kogu Eesti on oma mõtetes täna Viljandi inimestega," ütles peaminister. 

"Me ei tea veel selle juhtumi põhjuseid, aga vägivald ei ole kunagi aktsepteeritav lahendus. Selliseid asju ei tohi juhtuda. Meil kõigil on kohustus märgata oma läheduses abivajavat inimest oma muredega. Tänane juhtum on valus meeldetuletus sellest. Minu sügav kaastunne hukkunud õpetaja lähedastele ja kooliperele."

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski avaldas samuti kaastunnet õpetaja lähedastele, kooli õpilastele, õpetajatele ja teistele koolitöötajatele.

"Võtsin ühendust ka Viljandi Paalalinna kooli direktori Aavo Paloga, kellele kinnitasin, et oleme valmis kooli ja linna igakülgselt toetama. Kohe juhtumi järel rääkisime ka siseministriga, et erakorraliselt kohtuda ning juhtunut arutada. Täpsemad asjaolud selgitab välja uurimine, kuid täna on kõige olulisem toetada igakülgselt koolipere, kes on traagilisest juhtumist mõistetavalt šokis," teatas Ossinovski, kes on praegu teel Viljandisse.

Presidendi kantselei edastas ka Toomas Hendrik Ilvese kaastundeavalduse: 

"Avaldan sügavat kaastunnet traagiliselt hukkunud Viljandi õpetaja Ene Sarapi perele, lähedastele ja kogu Paalalinna kooliperele. 

Juhtunu ei ole ühe kooli ega ühe linna tragöödia. See on terve Eesti tragöödia. See on meie kõigi lein ja meie kõigi šokk. 

Ükski konflikt ühiskonnas, kogukonnas, perekonnas ei tohiks lõppeda sellise vägivallaga. Palun siiralt kõiki kaasmaalasi – märkame õigel ajal ja tegutseme õigel ajal. Ärme vaata mööda olukordadest, kus maad on võtnud arusaamatus, viha, kibestumus, füüsiline või vaimne vägivald, kurbus. Räägime üksteisega, toetame üksteist, aitame üksteist.

Kallistagem täna koolist tulnud last eriti pikalt.

Loodan, et need, kes on selleks seatud, teevad selgeks tänase tragöödia kõik üksikasjad."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. October 2014, 14:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing