Elering ja Elektrilevi sõlmivad koostööleppe

28. oktoober 2014, 10:44
Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141028/NEWS/141029685/AR/0/Taavi-Veskimägi.jpg

Täna allkirjastavad Eleringi ja Elektrilevi juhid hea tahte leppe suurklientide ja elektritootjate võrguga liitumise protsessi kaasajastamiseks ning ühiste elektrivõrgu arenguplaanide koostamiseks.

Võrguettevõtted töötavad koos välja suurklientide ja elektritootjate elektrivõrguga liitumiste ühise käsitluse, mis rakendub liitumisel nii põhi- kui jaotusvõrguga.

Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul on eesmärk muuta liitumiste protsesse senisest klientide jaoks tõhusamaks, et suurendada Eesti majanduskeskkonna atraktiivsust uutele investeeringutele. Esimese sammuna koondatakse suurte liitumisega seotud asjaajamise ühisesse infosüsteemi. „Süsteemi eesmärk on vähendada liitumiste bürokraatiat klientide jaoks ja kiirendada liitumistaotluste menetlust,“ sõnas Veskimägi.

Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere ütles, et suurklientide ja tootjate elektrivõrguga liitumisi on kuni paarkümmend aastas ning nende olulisust ei tohi alahinnata, sest energeetika on praeguse majanduse selgroog.

Elektrivõrgu arengukava koostamise raames planeerivad Elering ja Elektrilevi elektrivõrku ühiselt, et leida tarbija varustuskindluse tagamiseks sotsiaalmajanduslikult parim lahendus.

Ettevõtted sõlmivad koostööleppe elektrivõrguga liitujatele suunatud infopäeval, kus firmad tutvustavad visiooni liitumiste infosüsteemist ning muid liitumise protsessi hõlbustavaid tegevusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. October 2014, 10:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing