Pille Ivask • 28 oktoober 2014
Jaga lugu:

Nafta paneb Mehhiko eelarvet ümber kalkuleerima

Mehhiko riiklik õlikompanii Pemex.
Mehhiko riiklik õlikompanii Pemex.  Foto: Foto: EPA

Mehhiko peab riigieelarves tegema naftahinna languse tõttu suuri korrektiive, kirjutab Financial Times.

Nimelt on Ameerika suuruselt kolmas naftatootja Mehhiko majanduslikult nafta ekspordist väga sõltuv. Financial Times kirjutab, et naftaekspordist saadav tulu moodustab kolmandiku riigi kogutuludest.

Mehhiko rahandusminister on andnud teada, et eelarvet ümber vaadates on arvestatud, et naftabarreli hind on 79 dollarit. Viimane on aga kolm dollarit väiksem kui oli varem eelarvet koostades arvestatud ning kaks dollarit väiksem kui eesmärk, millele andis oma heakskiidu saadikutekoda.

Naftahind on alates juunikuust olnud ülepakkumuse ning Hiina majanduskasvu aeglustumise tõttu languses. Mehhiko jaoks tähendab hinnalangus aga suurt kaotust. Majandusteadlane Marco Oviedo on Financial Timesile öelnud, et vaid ühedollariline hinnalangus naftabarrelilt tähendab riigi jaoks aastas umbes 300 miljoni dollari suurust kahju.

Riigi kongress ja senat peaksid väljaande andmeil tegelema kalkulatsioonidega sel nädalal. Selleks, et kalkulatsioonid ka eelarves läbi läheks, peab see läbima nii saadikutekoja kui ka senati. 

Seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt