Mari Mets • 6. november 2014 kell 9:44

Riik panustab 29 miljonit piirikaitsesse

Siseminister Hanno Pevkur.  Foto: Andras Kralla

Eesti 46 miljoni euro suurusest sisejulgeoleku fondist investeerib riik 29 miljonit välispiiride tugevdamiseks ning ülejäänud 17 miljonit piiriülese kuritegevuse vastu võitlemiseks, ütles siseminister Hanno Pevkur.

Eesti sisejulgeoleku fondi panustab Euroopa Liit 35 miljonit eurot ning Eesti ise 11 miljonit, sellest 29 miljonit läheb välispiiride tugevdamiseks, rääkis Pevkur tänasel valitsuse pressikonverentsil. See summa investeeritakse eelkõige idapiiri kaitsesse, radarisüsteemidesse, tehnilisse valvesse ning ka veepiiri turvamisse.

„Ülejäänud peaaegu 17 miljonit eurot läheb kuritegevuse vastaseks võitluseks, eelkõige tegeletakse selle eest piiriülese kuritegevusega. Investeeritakse nii rahvusvahelisse koostöösse kui narko- ja inimkaubanduse vastu võitlemisse,“ täpsustas Pevkur.

Ta lisas, et uuendatud on ka Eesti pantvangide päästmise plaani, nüüd on riigil olemas ka äkkrünnaku lahendamise plaan. „Valitsuse poolt on nüüd kinnitatud plaan, mida peab tegema äkkrünnaku korral, kuidas toimub infovahetus, milline vastutus kellelgi on,“ ütles Pevkur. 

Hetkel kuum