Äripäev • 12. november 2014 kell 12:59

Tallinna taksodele lisandus 32 elektritaksot

Tallinnas Vabaduse platsil tutvustati täna elektritaksosid.  Foto: Andres Haabu

Nissan andis täna kolmele Eesti taksofirmale üle 32 Leafi elektriautot, lähiajal peaks elektritaksode arv kasvama veelgi.

Täna Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud avamisüritusel andsid nullemissiooniga elektriautode võtmed taksofirmadele Välk, Elektritakso ja NB Etakso Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ja Nissani Põhja-Euroopa regioonijuht, teatas Nissan. Tallinna tänavatele jõuavad elektritaksod novembris.

Taksofirmad saavad Nissanilt ka oma kiirlaadijad ning lähiajal kasvab elektritaksode arv Tallinnas veelgi.

“Tallinn kandideerib 2018. aasta Euroopa roheliseks pealinnaks, mille idee sündis siinsamas Tallinnas 2006. aastal. Elektritaksode, gaasiga sõitvate busside ja uute trammide kasutuselevõtmine on oluline samm sellele eesmärgile lähemale,” ütles Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu.

Nissani Eesti harukontori tegevjuhi Margus Mikku sõnul on elektriautode tehnoloogia piisavalt arenenud suure läbisõiduga taksodena kasutamiseks. “Elektritakso igakuine hooldus- ja kütusekulu on bensiiniautost viis korda madalam,” ütles Mikk.

Leafi elektriautod on Eestis taksodena kasutusel juba Tartus, Pärnus ja Kuressaares. Taksofirmad on senise kolmekümne Nissan Leafiga sõitnud Eestis ligi kaks miljonit kilomeetrit. “Mitmed taksofirmad on lisaks elektritaksosid juurde tellinud ja praegu ehitame elektri-minibussi Nissan NV200 Eesti taksonõuetele vastavaks,” lisas Mikk.

Nissan Leaf on maailma esimene masstootmises 100% elektriauto. Leafi on praeguseks müüdud üle 140 000.

Tallinnas alustab 32 Nissan Leaf elektritaksot.  Foto: Andres Haabu
Hetkel kuum