Pille Ivask • 17. november 2014 kell 3:50

Facebook sihib kontorirotte

Facebook  Foto: epa

Facebook on loomas uut veebisaiti „Facebook at Work“, mis hakkab olemuselt võistlema Google’i, Microsofti ja LinkedIniga, kirjutab Financial Times.

Asjaga seotud inimeste öeldu kohaselt plaanib kompanii luua uue veebitoote, mis võimaldab töötajatel näiteks nii üksteisega suhelda kui ka koostöös dokumente kirjutada. Viimane paneb loodava veebisaidi võistlema Google Drive'i ja Microsoft Office'iga.

Uus veebisait hakkab välja nägema väga sarnane juba tuttavale Facebookile – sel on nii uudisvoog kui ka nii-öelda grupid -, kuid võimaldab kasutajatel hoida oma personaalsed asjad tööasjadest eraldi. Facebook ise keeldus asja kommenteerimast.

Facebooki töötajad on sama süsteemi kasutanud juba pikemat aega ning siseringis on kaua räägitud rakenduse levimisest ka mujale.

Facebooki uus toode on mõeldud ära napsama LinkedIni turuosa. LinkedIn on nii-öelda professionaalidele mõeldud suhtlusvõrk, millel on 90 miljonit igakuist kasutajat. LinkedInist on saanud peamine sait ettevõtjate online-suhtluseks. Facebook At Work plaanib konkureerida ka Google Drive'i ja Microsoft Office'i e-posti ja vestlusvõimalustega.  

Esialgsetel andmetel ei plaani Facebook teenust tasuliseks muuta, mis tähendab, et inimesed veedavad saidil kauem aega. Samuti võib see tähendada, et töötajad, kellel varem oli töö ajal Facebooki kasutamine keelatud, võivad seda nüüd teha. 

Facebooki looja Mark Zuckerberg ütles mõni kuu tagasi, et Facebookil on „küllalt kasvuruumi“. Ameeriklased veedavad Facebookis keskmiselt vaid 40 minutit päevas.  

Hetkel kuum