Äripäev • 17. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Saaremaa ettevõtjad plaanivad konverentsikeskust

Saaremaa ettevõtjad plaanivad konverentsikeskust  Foto: Irina Mägi

Saaremaa ettevõtjad eesotsas Tullio Liblikuga soovivad püstitada Kuressaarde või selle lähedale üle 1600-istekohalise peasaaliga kontserdi- ja konverentsikeskuse, mille eeldatav maksumus on ligikaudu 25 miljonit eurot.

Vajaliku rahastuse loodavad ettevõtjad koguda omavahenditest ja Euroopa Liidu toetusfondidest. „Kuigi planeeritav keskus pole veel käegakatsutav reaalsus, siis läbirääkimised käivad ning Saaremaa ettevõtjatel on kindel soov rahvusvaheliste ürituste jaoks sobiv keskus just Kuressaarde või selle lähedale rajada,“ selgitas kohaliku initsiatiivgrupi liige ja Saaremaa ettevõtja Tullio Liblik pressiteate vahendusel.

Tema sõnul on eesmärk korraldada vähemalt 40 rahvusvahelist konverentsi aastas,  mis tooks piirkonnale ligi 12 miljonit eurot täiendavat tulu. Suurkonverentside vahel saaks keskuses korraldada teatrietendusi, kontserte, näitusi, vastuvõtte ning kasutada ruume huviringide läbiviimiseks ja paljuks muuks.

„Keskuse Kuressaarde ehitamise kasuks räägib see, et meil on piisavalt hotellikohti, et ka rahvusvahelisi konverentse teenindada, hea infrastruktuur ning rahvusvahelise lennuteenindusvõimega lennujaam ja süvasadam. Läbirääkimised tšarterlendude osas käivad nii Lufthansa kui ka Turkish Airlinesiga,“ lausus Liblik.

„Praegu pole konverentsikeskuse asukoht veel kindel, kuid arutluse all on mitu võimalikku varianti Kuressaare linnapiiril või selle läheduses. Esimese valminud eskiisi järgi on keskus kavandatud Põduste jõe kaldale, Kuressaare golfikeskuse vahetusse lähedusse, vaatega merele ja piiskopilinnusele. Kuid võimalikud asupaigad oleks ka Kuressaare staadioni ja mere vahelisel alal, lennujaama vastas või Kaarma vallas Auriga keskuse läheduses. Detailplaneeringute kehtestamisel tuleb korraldada arhitektuurikonkurss,“ lisas Saare maavanem Kaido Kaasik.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt