Pille Ivask • 18. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Samsung teeb suure kärpe

Samsung  

Samsung kärbib tuleval aastal toodetavate nutitelefonide mudelite hulka, kirjutab Wall Street Journal.

Kärbete põhjuseks on soov kuludelt kokku hoida ning võidelda väheneva kasumiga. Samsungi investeerimisjuhi Robert Yi sõnul vähendatakse toodetavate mudelite hulka 25-30% võrra. Sama kinnitas ka ettevõtte avalike suhete juht.

Samsung ei öelnud, mitme mudeli tootmise ta selle otsuse läbi lõpetab. Küll aga on teada, et otsuse taga on ettevõtte soov võistelda Hiina odavtootjatega, näiteks Xiaomiga, kes pakub odavama klassi nutitelefone.

Möödunud kuul teatas Samsung, et kolmandas kvartalis langes ettevõtte puhaskasum aastases võrdluses 49%. Pärast seda on Samsungi juhid lubanud ettevõtet muuta kuluefektiivsemaks.

Wall Streeti analüütiku Robert Cihra sõnul oli Samsungi taoliseks otsuseks „viimne aeg“.

Samsung oli enne septembris toimunud 7protsendilist langust suutnud kümme järjestikust kvartalit hoida tegevuskasumi 15% ja kõrgemal. Viimane taoline kukkumine leidis aset 2008. aastal. Samsungi juhid on öelnud, et uue aasta eesmärkideks peetakse püsivat 10% või veidi suuremat kasumimarginaali.

Cihra hinnangul on Samsungi uue aasta eesmärk ilmselt liiga optimistlik ning kasumimarginaal jääb tõenäoliselt siiski alla 10%. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt