Ebola seiskab Lääne-Aafrikas kaevandamisplaanid

19. november 2014, 08:11
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141119/NEWS/141119619/AR/0/AR-141119619.jpg

Ebola-epideemia Lääne-Aafrikas tähendab sealsetele inimestele lisaks terviseohule ka potentsiaalsetest töökohtadest ilmajäämist – kaevandusettevõtted lükkavad laienemisplaane edasi, kirjutab Wall Street Journal.

Ettevõtja Moise Foulah valmistus buumiks, kui Guinea valitsus pärast mitmeid edasilükkamisi lõpuks avas suured rauamaagivarud. Foulahi töö on müüa kaevandamisettevõtetele vajalikku lõhkeainet.

Paljulubav äri ei saa aga käivituda, sest Ebola-epideemia on minema hirmutanud kõik laevad ja lennukid ning seega ka Guinea, Libeeria ja Sierra Leone inimeste töökohavõimalused. 

Terasetootja ArcelorMittal on näiteks edasi lükanud üle 1,7 miljardi dollari suuruse investeeringu oma Libeeria kaevandusse. Üks Sierra Leonesse suuremaid investeerijaid London Mining PLC kuulutas möödunud kuul välja pankroti, kuna rauamaagi hind langes ning Ebola tõttu ei suudetud meelitada finantseeringuid.

Kaevandusi on peetud piirkonna üheks võimalikuks päästerõngaks, mis aitab mainitud riike vaesusest välja – neile lootustele andis Ebola nüüd suure löögi. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. November 2014, 08:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing