Vaata, mida erakanalid venekeelsetele elanikele pakuksid

26. november 2014, 08:45
Margus Allikmaa ja Mart Luik
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141126/NEWS/141129793/AR/0/Margus-Allikmaa-ja-Mart-Luik.jpg

Valitsus otsustas toetada ERRi juurde venekeelse kanali loomist, kuid õhus on ka erakanalite ettepanekud.

Lisaks Eesti Rahvusringhäälingule esitasid taotluse venekeelse kanali loomiseks ka kolm erakanalit.  Kultuuriministeeriumile saatsid oma ettepanekud, kuidas venekeelse elanikkonnani jõuda, Delfi, Postimees ja TV3, kuid võrreldes ERRiga väiksema mahu ja kuluga (vt tabelit).

Tuginedes taotlustele, tegi kultuuriministeerium valitsusele ettepaneku eraldada tuleva aasta eelarvest ja edaspidi igal aastal 400 000 eurot trüki- ja online-meedia projektide rahastamiseks. Raha jagataks Integratsiooni ja Migratsiooni SA Meie Inimesed kaudu. Valitsus seda kabinetinõupidamisel ei arutanud. "Otsustati edasi minna ERRi teemaga, mis ei välista, et ühel hetkel tullakse erameedia ettepanekute juurde," ütles kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene, lisades, et praegu otsitakse vahendeid ERRi kanali loomiseks.

Jutt käib peaaegu 4 miljonist eurost. Ühtlasi nii ERRi nõukogu liikme kui ka Postimehe vastutava väljaandja kohuseid täitva Mart Luige sõnul on 4 miljonit eurot liiga kopsakas summa. "Seda arvan ka rahvusringhäälingu nõukogu liikmena. Oli olemas rohkem jalad-maas-plaan, aga valiti liiga rikkalik. Kui rahaga on kitsas käes, siis nii-öelda kahe eelarve vahele mahuks ka erameedia."

Samas ütles ta päev varem Tudengi TV arutelusaate "Fookus" diskussioonis, et venekeelset kanalit peaks tootma ERR, sest nad on usaldusväärsed ning erakanalid ei pruugi sõltumatuks jääda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. November 2014, 08:54
Otsi:

Ava täpsem otsing