Ebola vaktsiin jõudis teetähiseni

27. november 2014, 08:03
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141127/NEWS/141129738/AR/0/AR-141129738.jpg

USA Riikliku Terviseinstituudi (NIH) teadlased andsid teada, et Ebola-vastane vaktsiin on osutunud edukaks ning kliiniline uuring Lääne-Aafrikas jätkub nii, nagu plaanitud, kirjutab Wall Street Journal.

Esimese uuringufaasi uurimistulemused ilmusid ajakirjas New England Journal of Medicine. Raportis seisab, et esimese faasi varajased turvalisusuuringud on olnud edukad. Oma õnnitlused saatis teadlastele pärast teadet ka Valge Maja, kes reeglina algusfaasis olevatele meditsiinitulemustele ei reageeri. Ilmselt peitub põhjus suuresti aga Ebola võimes levida ning hirmus, et USAs toimunud Ebola-juhtumid võiksid lisa saada. Valge Maja kiitis uuringuinstituuti ning pidas tulemusi järjekordseks teetähiseks vajaliku vaktsiini suunas. 

Lisaks sellele töötatakse välja ka teisi Ebola-vaktsiine. Lisaks kõnealusele NIH ja GlaxoSmithKline PLC poolt välja töötatavale vaktsiinile testib Johnson & Johnson oma vaktsiini tuleva aasta jaanuaris. Samuti on tehtud katseid juba Šveitsis Lausanne'i ülikoolis. 

Vaktsiini testimiseks anti kahes grupis 20 vabatahtlikule erinevas koguses vaktsiini. Selgus, et nende vabatahtlike, kellele anti suurem kogus vaktsiini, immuunvastus oli tugevam. Taoline uuring võib aidata teadlastel saavutada vaktsiini täpne kogus.

Siiski, need tulemused ei tähenda, et vaktsiin töötaks ning uuringud on alles algusjärgus.

Patsientidel ilmnes 24 tundi pärast vaktsiini saamist ka palavik, ent see möödus kiiresti, kirjutatakse artiklis. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2014, 08:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing