Äripäev • 28. november 2014 kell 13:37

Nelja ministeeriumi ühishoone ehitab Fund Ehituse tütar

Nelja ministeeriumi ühishoone võimaldab kümne aastaga kokku hoida ligi 7 miljonit eurot.  Foto: Riigi Kinnisvara AS

Riigi Kinnisvara AS sõlmis nelja ministeeriumi ühishoone rajamiseks ehitustööde kontsessiooni lepingu tänavu augustis registreeritud OÜga 2Torni, mis kuulub Fund Ehitusele.

Hoone projekteerimis-ehitushankele laekus tähtajaks kuus konkurentsivõimelist ja tingimustele vastanud taotlust, teatas RKAS. Leping sõlmiti soodsaima pakkumise esitanud OÜga 2Torni.

Rahandusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ning justiitsministeeriumi ühishoone ehitatakse Tallinnasse, Suur-Ameerika 1 ja Väike-Ameerika 2 kinnistule aastatel 2015-2017.

Ühishoone võimaldab riigil era- ja avaliku sektori koostöös kümne aasta jooksul kokku hoida ligi 7 miljonit eurot.

Hoone arendaja ehitab maja valmis ja annab selle 20 aastaks rendile.

Praegu nelja ministeeriumi kasutuses olev ligi 20 000 ruutmeetrit on ebaefektiivselt kasutatud ja kõrge energiatarbega büroopind, mis väheneb 16 000 ruutmeetrini. Energiatarve väheneb enam kui 40%, 120 kWh/m² aastas, mis on RKASi teatel kooskõlas ka Euroopa energiatõhususe eesmärkidega. Kõiki üldotstarbelisi ruume, näiteks nagu konverentsisaal, arvutiklass, pressikonverentside ja nõupidamiste ruumid, hakkavad ministeeriumid jagama ning kordamööda kasutama.

Ehitustööde ajaks kolib rahandusministeerium asenduspinnale Endla 13 ja Lõkke 5/3a hoonesse.

Hetkel kuum