Äripäev • 2 detsember 2014

Fortumo sõlmis leppe kahe Hiina nutitelefonide tootjaga

Gerri Kodres  Foto: Scanpix

Mobiilimakselahendustega tegelev Eesti ettevõte Fortumo on sõlminud koostöölepingu kahe suure Hiina nutitelefonide tootjaga - Oppo Electronics ja Gionee.

Kokkuleppe kohaselt võetakse Fortumo makselahendus kasutusele telefonitootjate rakendustepoes, samuti saavad Fortumo kliendid rakendusi ja mänge laadida Oppo ja Gionee nutitelefonidesse.

“Oppo ja Gionee on Fortumoga sarnase nägemusega ettevõtted – oleme keskendunud arenevatele turgudele, kus järgmised miljard nutitelefonide omanikku tahavad ligipääsu meelelahutusele ja mängudele,” rääkis Fortumo juhatuse liige Gerri Kodres.

Lääneriikides suhteliselt tundmatud Oppo ja Gionee valmistavad aastas üle 60 miljoni nutitelefoni ning on keskendunud Aasia ja Aafrika turule.

Viimase kahe aasta jooksul on Fortumo teinud olulisi investeeringuid Aasia suunal, avades hiljuti kontorid Shanghais, Mumbais ja Singapuris.

Fortumo on mobiilimakselahendusi pakkuv Eesti ettevõte, kelle klientideks on Microsoft, Facebook, Rovio ja Electronic Arts. Fortumo makseid kasutas 2013. aastal üle 50 miljoni inimese 81 riigist, ettevõtte käive oli üle 19 miljoni euro. Fortumo pakub tööd 70-le inimesele Tartus, San Franciscos, Pekingis, Shanghais, Delhis, Mumbais ja Singapuris. 

Hetkel kuum