Äripäev • 3. detsember 2014
Jaga lugu:

Aadu Luukase missioonipreemia sai Varro Vooglaiu sihtasutus

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid
SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid  Foto: Scanpix

Täna Kadrioru lossi banketisaalis toimunud tseremoonial kuulutati Aadu Luukase missioonipreemia 2014. aasta laureaadiks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, kes pälvis tunnustuspreemia väärtusega 32 000 eurot.

Missioonipreemia ülejäänud nominente tunnustati 6400eurose preemiaga, mille said Eesti Toidupank, tänavalaste probleemile pühendunud Inge Ojala-Pihlaja, Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal, SA Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud Elu“ ning MTÜ Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskus.

„Laureaaditiitel on meile väga oluline ja kosutav. Kuigi oma toetajatelt oleme alati saanud palju julgustust, on preemia esimene avalik suur tunnustus meie püüdlustele,“ sõnas SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid. „Missioonipreemia omistamine SAPTK-le saadab selge sõnumi perekonna ühiskondlikust tähtsusest ning et selle kaitsmine on kultuuriliselt keskse tähtsusega küsimus.“

„Nõukogule avaldas muljet eelkõige laureaadi pühendumus traditsioonilise peremudeli kaitsmisele. Sealjuures on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks oma tegevust juhtinud silmapaistva innukuse ning missioonitundega,“ selgitas Aadu Luukase SA nõukogu esimees Indrek Luukas.

„SAPTK on laiemas avalikkuses tuntuks saanud ülesastumistega kooseluseaduse teemal, kuid tahaksin rõhutada, et preemia üleandmisega ei soovi me kellelegi vastanduda, vaid eesmärk on tõsta esile laureaadi tähtsust demokraatlikule ühiskonnakorrale iseloomuliku arutelu tekitamises, aidates sellega kaasa Eesti rahva tasakaalustatud arengule, mida näeb ette ka missioonipreemia põhikiri. Laureaat on oma tegevusega andnud tõuke laiapõhjalise diskussiooni tekkeks mitmetel väga olulistel ja väärikatel teemadel.“

Missioonipreemia nominentide ja laureaaditiitli otsuse tegi Aadu Luukase Sihtasutuse nõukogu koosseisus: Indrek Luukas, Sulev Loo ning Märt Vooglaid. Kandidaate said esitada kõik Eestis registreeritud avalik-õiguslikud juriidilised isikud, sihtasutused ja mittetulundusühingud.

Aadu Luukase missioonipreemiat antakse välja 2007. aastast. Varem on missioonipreemia pälvinud Tallinna Lastehaigla Toetusfond; ajaloolane ja Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov; preemiat jagasid Vanalinna Hariduskolleegiumi asutaja ja juht Kersti Nigesen ning Sihtasutus Metsaülikool; preemiat jagasid Liikumispuudega Laste Toetusfond ja Eesti Võrkpalli Liit; preemiat jagasid Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin ning vaimulik Toomas Paul; Narva Kolledži direktor Katri Raik; MTÜ Eesti Meestelaulu Selts.

Seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt