Merilin Sarapuu • 30. juuli 2015 kell 8:35

Kes sai endale tipp-palgaga Sulev Loo töö?

Endine Tarcona ASi juht Sulev Loo asub septembrist tööle Eesti Raudtee juhina.   Foto: Erik Prozes

Ligi 28 000 eurot kuus teeninud Sulev Loo on ASist Tarcona tänaseks lahkunud ning alustab peagi Eesti Raudtee juhatuse esimehe-peadirektorina. Eelmisest nädalast on ka Tarconas juhtmine ümber korraldatud.

Reedel alustas Gunvor Groupile kuuluvas Tarcona ASis tööd uus juhatus, kuhu kuuluvad endised nõukogu liikmed Margus Lutsoja ja Sirje Vähk, endine juhatuse liige Andres Kukk ning Kaia Tuvike ja Albert Saifulin.

„Selleks, et muuta Tarconat sarnasemaks teiste Gunvor Groupi ettevõtetega, juhib Tarconat nüüdsest juhatus, nagu ka teistes Gunvor Groupi ettevõtetes üle maailma,“ märkis Gunvor Groupi kommunikatsioonijuht Seth Thomas Pietras. Tarcona uued nõukogu liikmed on Šveitsi kodanikud Benjamin Wasem, Christopher Neal Gribben ja Eren Zekioglu.

Pietras julgustas aga kandideerima Tarcona teistele vabadele töökohtadele. „Tarcona on kasvav ettevõte ja ootab alati, et kogemustega ja motiveeritud inimesed liituksid meie meeskonnaga,“ kinnitas ta.

Tallinnas Tornimäe ärikeskuses tegutsev AS Tarcona pakub nafta ja naftasaaduste logistikateenust. Äripäeva parimate palga maksjate TOPis oli ettevõte tänavu 23. kohal, makstes oma 143 töötajale keskmiseks kuupalgaks 4105 eurot.

Aripäeva tänavuse palga TOPi andmetel oli Sulev Loo keskmine brutokuupalk Tarcona AS juhina 27 909 eurot. Sellega oli ta Eesti tippjuhtide palgatabelis kolmas: temast eespool olid ABB juhid Bo Henriksson ja Matti Pekkarinen, kelle kummagi teenistus oli hinnanguliselt 36 917 eurot kuus.

Sulev Loo asub septembrist juhtima Eesti Raudteed, mille senine juht Ahti Asmann lahkus ametist juunis, pärast seda, kui oli selgunud, et ta andis firma kütusekaardi abikaasa kasutusse ning pidi seetõttu ettevõttele tagasi maksma 5000 eurot.

Hetkel kuum