Mait Kraun • 4. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Börs: energiafirmad jätkuvalt langemas

New Yorgi börs.  Foto: Bloomberg

Eile tegid USA aktsiaindeksid rekordeid, kuid täna olid indeksid veidi miinuses. Energiafirmade aktsiad on jätkuvalt langemas ning Euroopa Keskpank ütles, et enne järgmist kvartalit täiendavate stimuleerimismeetmete kasutamist ei kaaluta.

„Draghi peab ostma veidi võlakirju, kui nad tahavad oma haigusest lahti saada,“ ütles Voya Investment Management strateeg Karyn Cavanaugh Bloombergile. „Ma arvan, et lõpuks tulevad head uudised ja QE [stimuleerimisprogramm] peab siiski juhtuma.“

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi ütles, et rahapoliitikud peavad enne uue stimuleerimisprogrammi kaalumist ootama järgmise kvartali alguseni. See annab võimaluse ja piisava aja praeguste meetmete toimimiseks ja hindamiseks. Tema kommentaarid on varasemalt aga osutanud täiendavate meetmete kasutuselevõtule. Draghi on ütelnud, et madala inflatsiooni probleem tuleb lahendada nii kiiresti kui võimalik.

Naftatootja Chevron langes 1,3 protsenti ning energiasektor odavnes üldiselt S&P500 indeksis kõige enam. Microsoft tõusis 1,6 protsenti, sest Barnes & Noble Inc ütles, et ostab tagasi ettevõtte osaluse Nooki äris.

Standard & Poor's 500 indeks langes kokku 0,1 protsenti ning sulgus 2071,57 punktil. Dow Jones langes 0,1 protsenti ning sulgus 17 900 punktil.

Kulla (Comex) hind langes täna 0,13 protsenti ning päeva lõpuks maksis unts kulda 1207 dollarit. Toornafta jätkab aga langust: WTI naftabarreli hind langes 0,93 protsenti 66,75 dollarini ja Brent odavnes 0,59 protsenti 69,51 dollarini barreli eest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt