Äripäev • 9. detsember 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Ragn-Sells ja keskkonnaagentuur ei jõudnud hankes kokkuleppeni

Ragn-Sellsi prügiautod.  Foto: Andres Haabu

Kuna Vaivara ohtlike jäätmete käitluskeskuse operaatorhanke võitnud Ragn-Sells ei jõudnud lepingu allkirjastamiseni, koguneb lähiajal töögrupp, et arutada keskuse haldamise eri variante.

Keskkonnaagentuuri teatel kinnitati AS Ragn-Sellsi ja AB Ragn-Sellsi ühispakkumus riigihanke võitjaks 7. augustil 2014. Septembri lõpuks esitas Ragn-Sells keskkonnaametile ohtlike jäätmete litsentsi taotluse, mis tagastati neile täiendamiseks.

Hankemenetluse läbirääkimistel leidsid keskkonnaagentuur ja Ragn-Sells, et lepingu sõlmimine on praktiliselt võimalik ajastada lubade (ohtlike jäätmete litsentsi ja kompleksloa) saamise hetkel arvatavalt 1. novembriks 2014. Kuna lubade taotlemise ja saamise protsessiga läks oodatust kauem, pikendas keskkonnaagentuur pakkumuse jõusoleku tähtaega mitu korda.

Viimaseks tähtajaks määrati 1. detsember 2014. Veel 28. novembril kinnitas Ragn-Sells oma valmisolekut ja huvi hakata Vaivara jäätmekeskuse operaatoriks. Samas avaldas ettevõte soovi pakkumuse jõusoleku aega veelgi pikendada ja lepingu sõlmimisega oodata kuni kõikide lubade ja litsentside väljastamiseni. Kuigi keskkonnaagentuuri ja Ragn-Sellsi vahel on toimunud tihe koostöö ja arutelu, siis praeguseks on selge, et poolte ootused ja arusaamad tähtaegade suhtes on erinevad.

Arvestades Vaivara ohtlike jäätmete käitluskeskuse olulisust Eesti jäätmemajanduses, ei pea keskkonnaagentuur õigeks tähtaega rohkem pikendada ja lõpetab käimasoleva hanke Ragn-Sellsiga.

Ragn-Sellsi ärijuht Agu Remmelga ütles Äripäevale, et keskkonnaagentuur taganes kokkulepetest. Remmelga teatel on ettevõte teinud Vaivara keskuse opereerimiseks väga hea pakkumise. "Ragn-Sells Eesti üksusel koostöös kontserniga on olemas vajalik oskusteave keskuse opereerimiseks. Protokollitud läbirääkimistel leppisime, et ajastame lepingu sõlmimise lubade väljastamise hetkele, mis ei ole veel saabunud. Lepingu allkirjastamine tähendab kohest renditasu maksmise kohustust, ilma lubadeta aga ei saa me aga jäätmekeskuses mingisugust majandustegevust korraldada," ütles Remmelg.

Samas on lubade väljastamise tähtaja osas garantiide andmist pidanud keskkonnaamet Remmelga sõnul võimatuks. "Ka meie praktilise kogemuse kohaselt võtab isegi tavapärane jäätmejaama luba pool aastat ja näiteks kõige pikem loamenetlus on aega võtnud 16 kuud ning aeg tiksub praegugi! Seetõttu ei saa me nõustuda rendimaksete alustamisega, kui load võivad saabuda 6, 12 või 18 kuu pärast. Teoreetiliselt pole välistatud võimalus, et kogu rendiperioodi jooksul jäävad load välja andmata," lausus ta.

Remmelg ütles, et veel 28. novembril kinnitas ettevõte kahe juhatuse liikme allkirjaga, et soovib asuda keskust opereerima. "Ragn-Sells on antud hankes käitunud algusest lõpuni korrektselt, lähtudes oma pakkumisest ja läbirääkimiste tulemustest. Samas on hankija kokkulepetest taganenud," lisas ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt