Mait Kraun • 9. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Shanghai aktsiaturgu tabas äkklangus

Shanghai Composite indeks tegi päevasiseselt 8protsendilise äkklanguse.  Foto: Bloomberg

Shanghai aktsiad tegid täna viie aasta teravaima languse. Päeva lõpus toimunud 8protsendiline äkklangus seab kahtluse alla turu jätkusuutlikkuse, mis on tõusnud vähem kui kolme nädala jooksul ligi veerandi võrra, vahendab Financial Times.

Shanghai Composite aktsiaindeks lõpetas täna rekordiseeria ning sulges 5,4 protsenti madalamal 2856 punktil. Citigroupi analüütikud nimetasid seda „Shanghai hirmutuseks“. Kauplemispäeva alguses oli indeks veel 2 protsendiga plussis. Aasta algusest on aktsiaindeks kallinenud aga lausa 35 protsenti, mis mitmete analüütikute sõnul viitab mullile.

Hiljutine kiire tõus aktsiaturul sai alguse pärast keskpanga poolt tehtud intressimäärade kärbet.

Investorid hakkasid eeldama, et keskpanga samm tähendab ka täiendavat rahapoliitika lõdvendamist, mis võiks aktsiaturu tõusule kaasa aidata.

Investeerimisfirma Nomura aktsiastrateeg Wendy Liu ütles, et langus on „väga vajalik kasumivõtmine“, sest suurem osa investoritest oli keskpanga meetmetest üleliia elevil.

Hiina aktsiaturg on küll kasvamas, kuid majandusandmed on järjest enam näitamas, kuidas raskustes kinnisvaraturg on negatiivselt mõjutamas ka teisi sektoreid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt