Sony juhtum pani küberturvalisuse aktsiad tõusma

22. detsember 2014, 19:51
Küberjulgeoleku ettevõte Fortinet.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141222/BORS/141229948/AR/0/AR-141229948.jpg

Sony vastu suunatud küberrünnak päädis sellega, et ettevõte jättis filmi „The Interview“ välja laskmata. See on pannud kasvama aga küberjulgeoleku ettevõtete aktsiad, kelle teenuseid vähe turvatud ettevõtted nüüd otsima hakkavad.

Wall Streetil panustatakse kogu tähelepanu sellele, et Sony vahejuhtum sunnib ka teisi ettevõtteid suurendama küberturvalisusega seotud kulutusi, et kaitsta ennast sarnaste juhtumite eest.

Taoliste kulutuste suurenemine oleks heaks uudiseks ettevõtetele nagu FireEye (FEYE) ja Proofpoint (PFPT), kes pakuvad küberturvalisuse teenuseid. FireEye tõusis eelmine nädal rohkem kui 15 protsenti ning Proofpoint kallines 8 protsenti.

„Veelgi rohkem kütust küberturvalisuse ettevõtetele. Sony on meeldetuletus infojuhtidele, mis juhtub siis, kui ettevõtte võrk ei ole korralikult kaitstud,“ ütles FBR Capital Markets analüütik Daniel Ives, kes antud sektoriga tegeleb.

Investorid on selle seisukohaga nõus, sest küberturvalisuse sektorisse on suunatud hulga raha. Eelmisel nädalal hakkasid tõusma veel näiteks CyberArk (CYBR), Fortinet (FTNT) ja Palo Alto Networks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2014, 19:51
Otsi:

Ava täpsem otsing