Hiinlased jooksevad Venemaale tormi

29. detsember 2014, 11:34
Langenud rubla põhjustas Venemaal hiinlaste osturalli
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141229/NEWS/141229887/AR/0/Rubla-ja-osturalli.jpg

Langenud rubla kurss põhjustas hiinlaste osturalli Venemaale.

Pärast Vene rubla kursi kukkumist muutusid hiinlaste ostureisid Kaug-Idas asuvasse ja Hiinaga piirnevasse Amuuri oblastisse populaarseks isegi madalhooajal, vahendas Interfax.

Reeglina valitseb Hiina statistikaameti andmetel oktoobris ja novembris Amuuri vastaskallastel asuvate linnade Blagoveštšenski ja Heihe Shi kaubavahetuses ja turistide liikumises vaikus. Kuid tänavu on nimetatud perioodil läbi Heihe Venemaale suundunud turistide arv kasvanud 54 protsenti võrreldes eelmise aastaga. Põhjuseks tuuakse just rubla väärtuse langust. Hiinlased ostavad peamiselt ehteid, tooteid mudilastele, nahast tooteid, šokolaadi, mett, jahu ja elektroonikaseadmeid.

Jõukad hiinlased osatavad aga Venemaal kasukaid, kulda ja parfüüme, mis on Venemaal muutunud kaks korda odavamaks, kui seal, kus nad olid toodetud ehk Hiinas. Kohalike elanike sõnul sõidavad kasuka ja nahapoodide ette terved grupid kohvritega ning lahkuvad ostudega. Kui veel kolm kuud tagasi maksis 1 jüään 5 rubla, siis näiteks reedel 26. detsembril juba 11 rubla.

Samas on olukord kahjulik neile ärimeestele, kes ostava kaupu Hiinast jüäänides, et Venemaal rublade eest müüa. Osad sulgevad ärisid ja naasevad koju, vahendas telekanali Rossija kohalik haru.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2014, 11:53
Otsi:

Ava täpsem otsing