Sirje Rank • 1. aprill 2015 • 1 min
Jaga lugu:

Soome meremeeste streik võib rikkuda pühadereisid

Streik võib rikkuda pühadeplaanid
Streik võib rikkuda pühadeplaanid  Foto: EPA

Soomes jätkuvad kõnelused, et ära hoida homsele kavandatud meremeeste streik, mis seisata suure osa Soome ekspordist ja rikkuda ka paljude pühadeks plaanitud reisid.

Tüli keskmes on palgatüli Soome jäälõhkujaid opereerivas riigifirmas Arctia Shipping, millega võivad toetuseks liituda ka Soome lipu all sõitvad kauba- ja reisilaevad. Laiemalt on vaidluse keskmes küsimus, kas Arctia Shippingu palgatingimused laienevad ka teistele selle ala ettevõtetele.

Kriisinõu pidanud Soome valitsus otsustas täna, et valitsus ei sekku. Lahenduse peavad leidma tööturu osapooled, vahendas Helsingin Sanomat.

Kui lahendust ei sünni, algab neljapäeval kell kaks päeval streik. Tallink teavitab oma veebilehel, et Soome meremeeste streik ei mõjuta Tallinki väljumisi Tallinnast ega Tallinnasse - kõik laevad väljuvad vastavalt graafikule.

Viking Line teavitas eile väljastatud pressiteates, et streigi korral võivad kannatada 87 000 reisija reisiplaanid. Streik võib puudutada kõiki Viking Line'i Soome lipu all seilavaid aluseid välja arvatud M/S Viking Cinderella ja M/S Viking XPRS. Firma avaldas lootust, et lahendus leitakse ja streik jääb ära. Täna teatas Viking Line, et mitmed reisijad on juba oma plaane tühistamas. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt