Äripäev • 27 aprill 2015

Käivitub idusid ja suurfirmasid kokku viiv platvorm

Investeering.  Foto: Scanpix/Panthermedia

Eesti Arengufondi Startup Estonia toel käivitub veebiplatvorm Engage Estonia, mille eesmärk on kokku viia idufirmad ning Eesti suurettevõtted.

Platvorm aitab hõlbustada idufirmade ja ettevõtete koostööd, mille käigus otsitakse innovaatilisi, vastastikku kasulikke lahendusi, teatas Startup Estonia.

„Idufirmadel on kaks surmaorgu – esimese kliendi leidmine ärimudeli valideerimiseks ning müügi skaleerimine. Traditsioonilised ettevõtted vajavad innovatsiooni, et edukalt konkureerida tehnoloogiliste lahendustega, mille kaudu idufirmad täna turge muudavad. Nende kitsaskohtade lahendamiseks on Startup Estonia loonud koostöös VentureScoutiga koostööplatvormi Engage Estonia. Tegu on avatud innovatsiooni platvormiga, mis annab idufirmadele ligipääsu suurettevõtetega koostöö tegemiseks, mille kaudu täiustatakse ettevõtete ärimudeleid,“ kommenteeris Startup Estonia juht Mari Vavulski.

Platvorm lansseeritakse kolmapäeval, 6. mail.  Engage Estoniaga on ettevõtetest liitunud Baltika Grupp, SEB, LHV, Elion, EMT ja Tele2. Avaüritusele on tänaseks end kirja pannud idufirmadest näiteks Cloutex, Fleep ja Lingvist.

Hetkel kuum