Mait Kraun • 8. mai 2015 kell 16:33

Cameroni võit pani Briti naela ja aktsiad rallima

Suurbritannia peaminister David Cameron (paremal)  Foto: EPA

Briti nael ning aktsiad on tõusuteel, sest parlamendivalimised võitis Konservatiivne Partei eesotsas David Cameroniga, vahendab Bloomberg.

Briti naelsterlingi kurss eurosse tugevnes täna enim viimase kolme ja poole aasta jooksul. Nael kallines kõigi 16 konkureeriva valuutaga võrreldes. Parlamendivalimiste tulemused olid üllatavad ning valitsus moodustatakse tõenäoliselt oodatust kiiremini. Pankade aktsiad kallinesid ja Suurbritannia võlakirjade hind tõusis.

Valimistel keskendus Briti Konservatiivne Partei majanduses läbi viidud reformide edule ning ka küsitlused näitasid, et valijad usaldavad neid finantsküsimustes kõige rohkem. Reede keskpäevaks oli neil piisavalt hääli, et saada parlamendi 650-st kohast lausa 326 kohta.

„Keegi ei ennustanud, et nad saavad enamuse,“ ütles Mizuho Banki töötaja Neil Jones. „Turud ei olnud panustanud naelsterlingi kallinemisele.“

Nael tugevnes pärastlõunaks euro vastu 1,6 protsenti 72,73 pennini, mis on suurim tõus alates 2011. aasta oktoobrist. Dollarisse tugevnes nael 1,3 protsenti.

Suurbritannia aktsiaindeks FTSE 100 tõusis 2,3 protsenti. 10-aastaste võlakirjade tootlus langes 5 baaspunkti võrra 1,88 protsendini. 

Hetkel kuum