Äripäev • 1 juuni 2015

Danske lõpetas eraklientidele laenamise

Aivar Rehe juhitav pank keskendub ettevõtjate teenindamisele  Foto: Andras Kralla

Alates tänasest ei teeninda Danske Bank enam erakliente, vaid keskendub ettevõtjatele mõeldud toodetele. Kõik seni sõlmitud lepingud jäävad kehtima.

"Et edukas olla, tuleb tänapäeval paraku spetsialiseeruda, ja seetõttu loobume krediiditoodete pakkumisest jaeklientidele,“ märkis Danske Banki tegevjuht Aivar Rehe pressiteates.

Tänavu veebruaris teavitas Danske Bank avalikkust otsusest positsioneerida ümber oma äritegevus Balti riikides. Pank keskendub äriklientide ja eraisikust privaatpanganduse klientide teenindamisele.

Alates 1. juunist 2015 sõlmib Danske Bank uusi krediidilepinguid (eluasemelaen, arvelduskrediit, krediitkaart ja liising) ainult äriklientide ja privaatpanganduse klientidega. Nimetatud kuupäevast lõpetab pank ka uute õppelaenulepingute ja väikekrediiditoote Freestyle lepingute sõlmimise.

„Meie peamine ärifookus ehk ettevõtete pangandus on viimase aastaga läbi teinud suure arengu. Ettevõtete laenuportfell on aastaga kasvanud 19% ja riiklike laenuhangete mahust on Danske Bank viimasel kvartalil võitnud koguni 95%. See annab alust hinnata, et meie valitud suunal saadab meid edu," selgitas Rehe.

Pank austab sõlmitud kliendisuhteid ja kõik senised krediidilepingud jäävad kehtima.

Hetkel kuum