Raido Neemre • 11. juuni 2015 kell 17:32

Maailmapank soovitab Föderaalreservil kannatlik olla

Foto: EPA

Maailmapank soovitab USA Föderaalreservil intressimäärade tõstmine edasi lükata kuni aastani 2016, vahendab CNBC.

Viimaste prognooside kohaselt plaanib Föderaalreserv intressimäärasid tõsta käesoleva aasta septembris.Maailmapank märkis, et intressimäärade rekordmadalal hoidmine aitab vältida 2013. aasta suvel tekkinud olukorda, mil finantsturud olid äärmiselt volatiilsed.Kuna USA tööturu andmed on ületanud ootusi, prognoositakse, et september saab olema kuu, mil Föderaalreserv tõstab esimest korda viimase üheksa aasta jooksul intressimäärasid.Maailmapanga kaks korda aastas ilmuva Global Economic Prospects raporti juhtivautor Franziska Ohnsorge märkis, et kuigi intressimäärade tõstmine läheks tõenäoliselt sujuvalt, on arenevate turgude riskid palju akuutsemad.Ta hoiatas, et arenguriikide kapitalivood võivad peale intressimäärade tõstmist kannatada saada.“Üldiselt suudavad arenguriigid seda taluda, kuid mõned arenevad turud võivad sattuda ebaproportsionaalselt suure surve alla,” märkis ta.

Maailmapank saatis omapoolse hoiatuse välja peale seda, kui IMF eelmisel nädalal teatas, et Föderaalreserv peaks intressimäärade tõstmist kuni 2016. aasta esimese pooleni edasi lükkama.

IMF märkis, et kuniks pole märke, et palgad ja inflatsioon on taas tõusma hakanud, ei ole tingimused intressimäära tõstmiseks veel küpsed, kuna vastasel juhul võivad sellel olla märkimisväärsed tagajärjed ülejäänud maailma majandusele.

Hetkel kuum