Mait Kraun • 3. juuli 2015 kell 16:38

USA tervishoiusektoris 37 miljardine tehing

Aetna peakorter  Foto: EPA

Tervisekindlustusega tegelev ettevõte Aetna sõlmis tehingu konkurendi Humana ostmiseks 37 miljardi dollari (33,4 miljardi euro) eest. See on 23 protsenti kõrgem kui Humana turuväärtus, vahendab CNN Money.

Uuel ettevõttel on rohkem kui 33 miljonit liiget ja eeldatav käive ulatub lausa 115 miljardi dollarini aastas. 56 protsenti sellest käibest tuleb valitsuse sponsoreeritud terviseprogrammidest, näiteks Medicare'ist.

„Kahe ettevõtte kombinatsioon võimaldab meil investeerida suurepärase teenuse pakkumisse. Samuti tugevneb meie partnerlus teiste tervishoiuettevõtetega, kes pakuvad mõistliku hinnaga kvaliteetset teenust,“ ütles Aetna tegevjuht Mark Bertolini.

Kui aktsionärid ja regulaatorid tehingu kinnitavad, siis uue ettevõtte tegevjuhiks saabki Bertolini. Enne tehingu avalikustamist langesid mõlema kindlustusfirma aktsiad neljapäeval ligi 3 protsenti. Täna on USA börsid iseseisvuspäeva puhul suletud.

USA tervishoiusektoris on jutud ühinemistest ja ülevõtmistest viimasel ajal sagedasemaks muutunud. Näiteks Anthem on huvitatud Cigna ostmisest ja UnitedHealth tahab väidetavalt osta Aetnat või Humanat. Pfizer pakkus ühel hetkel AstraZeneca eest isegi 100 miljardit dollarit, aga tehingu kõnelused jäid katki.

Ühinemistega ei kaasne ainult positiivsed asjaolud – paljud muretsevad, et suuremate ettevõtete loomisel saavad nad liiga palju võimu.

Hetkel kuum