Pille Ivask • 24. juuli 2015 kell 5:43

Kreeka on jätkuvalt rikaste turistide meelispaik

Turistid Kreekas Thessaloniki lennujaamas  Foto: epa

Kuigi kriis on Kreekat kõvasti räsinud, pole kuhugi kadunud selle linnade ja saarte ilu, mistõttu on tegu jätkuvalt luksusturistide meelispaigaga, vahendab Bloomberg.

Switchfly andmeil hõivas Kreeka viiendiku rikaste turistide 15 kõige populaarsemast puhkekohast. Switchfly järjestas kohad seal viibitud aja järgi.

Selle uuringu põhjal saab öelda, et rikkurite lemmikpuhkekoht on Soul, järgnevad Dubai ja Milano. Kreeka pealinn Ateena platseerus neljandale kohale.

Switchfly andmeil on ka Kreeka imeilusad saared Kreeta ja Mykonos esimeses klassis lendavate ja viie tärni hotellis ööbivate turistide meelispaigad.

Switchfly juht Daniel Farrar kommenteeris, et igal aastal mõjutavad sotsiaalsed, majanduslikud ning poliitilised sündmused seda, kui palju ja kuhu inimesed reisivad. „Sel aastal on näha, et Kreekasse reisimine on muutunud populaarsemaks, kuna majanduskriis on kliendi jaoks selle odavamaks muutnud,“ selgitas ta.

Keskmine luksuspuhkus kestab üle nädala, varieerudes Miami puhul kaheksast päevast kuni 13 päevani Soulis. 15 populaarseimast sihtkohast napsab Euroopa endale seitse, Aasia viis. Põhja-Ameerika ainus esindaja edetabelis on Miami, Lõuna-Ameerika puhul Sao Paulo.

Hetkel kuum