Virge Haavasalu • 28. juuli 2015 kell 4:00

Estravel: keskmiselt maksab paketireis 550 eurot

Lennuk Tallinna lennujaamas.  Foto: Raul Mee

Kõigis Eesti turismifirmades on sel suvel eriti nõutud soojamaareisid. Näiteks Estraveli klient käib reisipaketi eest keskmiselt välja 550 eurot, ütles ettevõtte turundus- ja kommunikatsioonidirektor Kati Veskimägi.

Järgneb intervjuu Kati Veskimägiga.

Millised on Estraveli selle suve populaarsemad reisisihtkohad?

Suvised reisiplaanid sõltuvad sageli kodumaa ilmast. Nii nagu eelmisel aastal, on ka sel aastal just suveilmade halvenedes aktiveerunud soojamaareiside ostmine. Meie päikesereiside nõudlus on suur ning enamus reise väljamüüdud. Eestlane otsib suvel ikka sooja. Vaadates reisijate arvu maist juuli lõpuni, siis võrreldes eelmise aastaga on päikesereise ostetud kuni 10% rohkem.

Kõige populaarsemad suvised reisisihtkohad Eesti reisija jaoks on Kreeka, Türgi, Itaalia, Saksamaa, Bulgaaria, Ameerika Ühendriigid, Hispaania, Prantsusmaa, Norra, Suurbritannia.

Selle suve reisipakettide TOP sihtkohad on:1. Türgi – Antalya2. Kreeta (Kreeka)3. Bulgaaria – Varna ja Burgase piirkond4. Rhodos (Kreeka)6. Korfu (Kreeka)7. Itaalia – Rimini

Omal käel reisivate turistide popimad sihtkohad on Malaga (Hispaania), Istanbul (Türgi), Milano (Itaalia), Barcelona (Hispaania), Lissabon (Portugal).

Mis on teisiti võrreldes eelmise suvega?

Nii omal käel reisijate kui ka reisipakettide ostjate puhul on sel aastal kasvanud Türki reisimine pea 26%. Kasvu on soodustanud otselennud Tallinnast Istanbuli. Pea 10% on rohkem ka Bulgaariasse ja Itaaliasse reisijaid. Samas on 36% vähenenud reisimine Portugali. Põhjuseks on otselendude kadumine Tallinna ja Lissaboni vahel. Vähem on reisitud ka Horvaatiasse.

Kes on põhilised reisijad nendesse sihtkohtadesse, kui pikalt ja mis rahalises suuruses seda põhiliselt tehakse, ja et mis on määrav nende sihtkohtade valikul?

Kui soojamaareiside etteostuaeg pikeneb ning ostetakse nn varajase tellija soodusega reise, siis suvised reisiplaanid sõltuvad palju ilmaoludest kodus. Kuna nõudlus on suur, siis nn viimase hetke soodushinda sel suvel praktiliselt ei ole ning kohtade olemasolul on hinnad keskmisest pigem kõrgemad.

Meie reisiostjad on vanuses 30-60 aastat, 56% naised ja 44% mehed. Reisi pikkuseks enamasti üks nädal. Selle suve keskmine paketihind on 550 euro ringis, aga näiteks Bulgaaria nädalase pakettreisi hind on keskmiselt 400 eurot.

Kas Kreeka on hetkel pigem populaarne või siiski mitte?

Kreeka, eeskätt Kreeka saared, on Eesti reisijate jaoks väga populaarne sihtkoht juba aastaid ning Kreeka sündmused meie reisikäitumist oluliselt mõjutanud ei ole. Maist juuli lõpuni on Estraveli vahendusel Kreekasse reisitud 6% rohkem kui eelmisel aastal. Reisimist lihtsustab ka juunis avatud otselend Tallinnast Ateenasse.

Turistide jaoks on Kreeka jätkuvalt turvaline sihtpunkt, kuid lähiajal tuleb arvestada võimalike ebamugavustega olmes. Tuleb varuda piisavalt sularaha ja asjadel siis kindlasti silm peal hoida, sest suure sularahakogusega võib suureneda ka vargusterisk.

Hetkel kuum