Äripäev • 6. august 2015 kell 7:46

Andmed esitamata jätnud ühing kaotab maksusoodustuse

Andmed esitamata jätnud ühing kaotab maksusoodustuse.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Maksuamet hoiatab, et 115 ühingut, kel tulude kasutamise deklaratsioon ikka esitamata, võivad tulumaksusoodustusest ilma jääda.

Maksu- ja tolliamet (MTA) andis deklaratsiooni tähtajaks esitamata ühingutele aega veel 14. augustini. Selleks tähtajaks aruande mitteesitanud ning eelnevatel aastatel deklaratsiooni esitamisega hilinenud ühingud kustutatakse tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjast, vahendas MTA oma pressiteates.

MTA maksukorralduse talituse juhataja Monika Jõesaare sõnul jälgib maksuhaldur pidevalt aruandluskohustusest kinnipidamisest, kuid sellel aastal jõustunud tulumaksuseaduse muudatuste alusel on lisandunud maksuhalduril kohustus kustutada soodustuste nimekirjast ühingud, kes on kolm korda järjest jätnud tähtaegselt esitamata aruande või deklaratsiooni või on hilinenud maksusumma tasumisega.

„Eelmise aasta tulude kasutamise deklaratsioon tuli esitada 1. juuliks, kuid 115 ühingul, kes ka kahel eelnenud aastal aruandega hilinesid, on see seni esitamata. Nüüd võivad ühingud seetõttu soodustusest ilma jääda,“ selgitas Jõesaar.

Kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamise kohta tuleb täita deklaratsiooni vorm INF 9, kus kajastatakse ühingu saadud tulud ja nende kasutamine. Andmed tuleb esitada ka juhul, kui tulusid ei saadud.

Tulumaksusoodustusega ühingu kõige olulisem nõue on, et ta tegutseks avalikes huvides heategevuslikul eesmärgil, mis annab talle õiguse maksusoodustuse saamiseks.

Hetkel kuum